ss2

Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia

Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia „Concertinow Gdyni – Orłowie rozpoczęła działalność w 2001 roku.

Od początku istnienia prowadziła nauczanie oparte na programie kształcenia muzycznego I stopnia realizując wszystkie obowiązkowe przedmioty:

  • indywidualną naukę gry na instrumentach
  • rytmika z kształceniem słuchu
  • audycje muzyczne
  • zespół wokalny.

Nauczyciele zatrudnieni w placówce są absolwentami gdańskiej Akademii Muzycznej i posiadają przygotowanie pedagogiczne. Dyrektorem szkoły  jest Marta Lewandowska.

Zajęcia edukacyjne realizowane są w systemie dwudniowym, w każdą środę i sobotę, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego.

Szkoła „Concertino” prowadzi klasę przygotowawczą – tzw. zerówkę, która realizuje program kształcenia muzycznego autorstwa mgr Marioli Nadolskiej-Dudziak. Podczas tego wstępnego roku nauczania dzieci poprzez umuzykalnienie oraz zapoznanie się z wybranymi instrumentami adaptują się do nauki w szkole muzycznej I stopnia. Nasi wychowankowie mają okazję uczyć się percepcji muzyki, rozwijać potrzeby estetyczne i obcować ze znanymi artystami dzięki koncertom kameralnym, jakie organizowane są w budynku szkoły przez Stowarzyszenie „Concertino”. Najstarsi spośród uczniów angażowani są do pomocy jako wolontariusze akcji dobroczynnych, które organizujemy przy okazji koncertów.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski w dniu 23 sierpnia 2010 r. podjął decyzję o nadaniu Prywatnej Szkole I stopnia „Concertino” uprawnień szkoły publicznej.

Zajęcia dla najmłodszych

Szkoła Muzyczna „Concertino” organizuje zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Program realizowany przez p. Igę Apollo poprzez śpiew z ekspresją ruchową i grę na dziecięcych instrumentach perkusyjnych rozwija słuch muzyczny i poczucie rytmu, kształci umiejętność śpiewania i zapewnia dobrą zabawę.

Zajęcia umuzykalniające odbywają się w poniedziałki.

Kadra Pedagogiczna

FORTEPIAN

Magdalena Boniecka
Rafał Lewandowski
Marta Lewandowska

GITARA

Kaja Grabowska

FLET
Monika Tamulewicz
Natalia Sokołowska

WIOLONCZELA
Marta Lewandowska

KSZTAŁCENIE SŁUCHU
Maria Datta
Mariola Nadolska – Dudziak

RYTMIKA
Mariola Nadolska – Dudziak

CHÓR
Karolina Klassa